لوگو
امروزدوشنبهمورخ۲۰/۹/۱۴۰۲
نگهداری از جوراب واریس
 

نگهداری از جوراب واریس


 

 

اگر از آن دسته افراد هستید که پزشک شما برای‌تان یک جفت جوراب واریس تجویز کرده تا رگ‌های پای شما عملکرد بهتری در انتقال خون به قسمت قلب داشته باشند حتما باید به نکاتی برای نگهداری از جوراب واریس خود توجه کنید؛ چراکه شما برای خرید جوراب واریس هزینه زیادی کردید و این محصول مانند جوراب‌های عادی نیست که با قیمت کم بتوان آن‌ها را خریداری کنید بنابراین بهتر است تا پایان این مطلب را بخوانید تا با نکاتی که باید درباره نگهداری از جوراب واریس خود بدانید آشنا شوید:

 

توصیه اول- هر روز صبح جوراب خود را به پا کنید

بد نیست بدانید افرادی که دچار بیماری واریس هستند پاهایشان هنگامی که از خواب بیدار می‌شوند ورم کمتری دارد، این بدان معنی است که بهترین موقع پوشیدن جوراب واریس همین وقت است که شما تازه از خواب بیدار شدید.

توصیه دوم- در تمام طول روز از جوراب استفاده کنید

برای اینکه بهترین نتیجه را از جوراب واریس بگیرید بهتر است در تمام طول روز آنرا به پا کنید. پوشیدن جوراب‌های واریس در طول روز باعث بهبود عملکرد رگ‌ها و گردش خود خواهد شد.

توصیه سوم- قبل از خواب جوراب واریس را در آورید!

حتما قبل از خواب جوارب واریس را درآوردی مگر اینکه پزشک شما دستور دیگری به شما داده باشد. این نکته را جدی بگیرید که هرگز و هرگز بدون توصیه پزشک خود با جوارب واریس وارد تخت خواب نشوید! این کار ممکن است برای شما آسیب‌هایی به همراه داشته باشد.

توصیه چهارم- قبل از استفاده از جوراب واریس آن‌ها را بشویید

بهتر است برای اولین بار که جوراب واریس را تهیه می‌کنید آنرا به وسیله آب سرد و با دست بشویید این کار باعث لطافت و انعطاف پذیری جوراب واریس خواهد شد اما این نکته را در نظر داشته باشید که از مواد شوینده ملایم استفاده کنید نه شوینده‌هایی که مواد غلیایی بالایی دارند. همچنین به خاطر داشته باشید که برای شستن جوراب واریس از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

توصیه پنجم- هر 3 تا 6 ماه جوراب واریس خود را تعویض کنید

بهترین زمان استفاده از یک جفت جوراب واریس بین 3 تا 6 ماه است بنابراین بهتر است بعد از این مدت جوراب جدیدی تهیه کنید؛ اگر از آن دسته بیمارانی هستید که دائما از جوراب واریس استفاده می‌کنید می‌توانید بعد از 3 تا 4 ماه جوراب را تعویض کنید و اگر کمتر از این مقدار استفاده می‌کنید بین 5 تا 6 ماه باید جوراب جدیدی بخرید. از پوشیدن جوراب‌های سوراخ که کارایی خود را از دست داده‌اند نیز خودداری کنید چون عملا این جوراب‌ها دیگر اثر درمانی خود را از دست داده‌اند.

توصیه ششم- از دستگاه خشک کن و نور مستقیم آفتاب برای خشک کردن جوراب استفاده نکنید

از آنجایی که جوراب را همیشه به پا دارید بهتر است یک روز درمیان جوراب واریس خود را بشویید؛ در پاسخ به سوال کسانی که می‌گویند شستن جوراب واریس اشکالی نداشته و به آن آسیب وارد نمی‌کند؟ باید گفت اگر جوراب واریس را با استفاده از آب سرد و به صورت دستی و البته با مواد شوینده ملایم بشویید مشکلی برای جوراب شما به وجود نخواهد آمد اما به این نکته نیز توجه کنید که برای خشک کردن جوراب هرگز از دستگاه‌های خشک کن یا استفاده از نور مستقیم آفتاب استفاده نکنید.

 
 
جهت بزرگنمایی تصویر برو تصویر کلیک نمائید 
 
آرشیو خبر ها